O NÁS

Jsme kapela z Litomyšle, která Vám ráda zahraje na zábavách, svatbách, plesech, či dokonce na narozeninových oslavách: Kontakt

Jako kamarádi jsme se znali již spoustu let. Někteří jsme kamarádi od narození, jiní zase dlouhodobí hudební parťáci. Všichni jsme měli zkušenosti z jiných kapel a nebo dokonce větších těles. Pokud chcete v dnešní době založit kapelu, tak je to velmi složité, protože muzikantů mnoho není. My jsme ale měli štěstí a dali dohromady skvělou partu lidí, kterou spojuje především láska k hudbě. To bylo tak, když naši kamarádi sháněli kapelu. Nabídli jsme se, sešli se společně s kamarády a Septima byla na světě. A proč název Septima? V naší kapele nás hraje opravdu 7 a jelikož je septima hudební termín, volba byla jasná. Dnešní doba pro nás není jednoduchá, protože na akcích se objevují často DJové, ale zkuste si někdy pozvat kapelu a poznáte rozdíl. Živá hudba byla, je a bude stále jedinečná. Hrajeme opravdu živě, takže co si vyrobíme, to také máme. Do hudby dáváme opravdu vše, tak pojďte se o tom přesvědčit na nějakou z našich akcí.

Jak už název napovídá, je nás 7:

Ondra Cenek – klávesy, druhá kytara, zpěv

Ondra studuje na gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli. Zajímá se o přírodní vědy a v rámci svých vědeckých toulek se podíval mimo jiné do Moskvy, kde zaznamenal nemalé úspěchy (třeba že se vrátil živý, zdravý a střízlivý). Hudba je jeho největším koníčkem a kromě Septimy ho můžete spatřit například v litomyšlském Big bandu, v symfonickém orchestru a jiných tělesech. V kapele vystřídá téměř všechny nástroje, ale především hraje na kytaru a v neposlední řadě si odběhne ke klávesám, klarinetu a dokonce i zpěvu. Je to velký fanoušek Stounů a když ho slušně poprosíte, tak je vám i zazpívá (samozřejmě za malý příplatek, ale platba je možná i v ovocných leč tekutých naturáliích). Občas nahodí černý brejle a to nejen, když zrovna hrajeme Michala Hrůzu. Je to dobrý kamarád a když ho pozvete na panáka, tak vás zaručeně nikdy neodmítne. Zkrátka společenský a veselý typ, jak má být. 

Martin Švarc – baskytara

Martin se k nám nově připojil 🙂 Popisek pro něj připravujeme.

Vladimír Kykal – zpěv, trumpeta

Vláďa vystudoval střední plynárenskou školu ve Vysokém Mýtě a nyní pracuje na pozici skladníka ve firmě Orion. Nevíme, z jakého důvodu tak učinil, ale přihlásil se ke studiu klasické latiny. No, i skladník v Orionu si může přečíst Vergilia v originále. Instalateřině a plynu rozumí bezpochyby dobře, protože zatím všechny domy stojí a v černé kronice také nic nepíšou, teda alespoň jsme si ničeho podezřelého nevšimli. Zajímá se o vojenskou techniku a rád si zarybaří. Jednou ulovil 20 cm kapra. No bez 80 cm rovnej metr a to už je macek. V naší kapele působí jako jeden ze zpěváků a je to ten, co zpívá hlouběji. Díky tomu znějí například Kabáti ještě více než Kabáti. Každý si řekne, že naše kapela je opravdu pestrá, ale len ta trůba jim tam chýbá. Ale kdepak, nechybí súdruh kapitán, protože Vláďa ovládá i trumpetu. Kromě Septimy ho uslyšíte v litomyšlském Big bandu a mimo jiné ve smíšeném pěveckém sboru KOS.

Denis Knap – sólová kytara

Denis studuje stejně jako Ondra na gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli. Zajímá se o přírodní vědy a to především o fyziku a informatiku. Díky znalostem v oblasti IT nám může spravovat naše hezké webové stránky, takže pokud se někdy vyskytne chyba, můžete si to sním vyřídit dokonce osobně. Třeba jako chlap s matikářkou. Láska k hudbě je opravdu velká a tak není divu, že Denis účinkuje v litomyšlském Big bandu. Svou zálibu si našel nejen v technice a ozvučení, a proto ho spatříte třeba i za mixážním pultem. V kapele působí jako kytarista, ale stejně tak dobře si rozumí s basou. Občas vykazuje malý, leč snaživý zájem o zpěv a bicí nástroje. Denise na pódiu poznáte podle asi třistapadesáti, obyčejným člověkem neidentifikovatelných kytarových efektů, pedálů a krabiček. A celkově podle vybavení, které vypadá jako vytažené z jaderné ponorky. Pokud právě nenastavuje zvuk své kytary, je to veselý spoluhráč, který nikdy nezkazí žádnou legraci.

Kristina Slezacek – bicí, zpěv

Kristina vystudovala oblíbenou chemii na univerzitě Berkeley v Kalifornii. Otec Kristin chtěl být odjakživa „Rockstar“, a proto se svou rodinou před rokem 89 přestěhoval za oceán. Chtěl, aby se dcera naučila na kytaru. Bohužel se jí to příliš nedařilo, a tak si raději zvolila bicí. Přestěhovala se zpět na druhou stranu světa, protože je to tu prostě fajn a nyní žije v Litomyšli. Někteří se dokonce domnívají, že přijela inkognito, jako tajný agent FBI. Již třetím rokem učí na gymnáziju ve Vysokém Mýtě angličtinu. Letos vybuduje taneční kroužek národního výboru v DRÁŽĎANECH a v tom jí velice vychází vstříc zdejší devítiletá strážnice Lídlová. V kapele působí na postu bicistky a zpěvačky. Od jedenácti Kristin vystupovala s různými kapelami a přdevším se svým otcem napříč USA. Mezi své oblíbené kapely řadí například Deep Purple, Foo Fighters a Dead Sara. Ve volném čase ráda sportuje, cestuje čte a dívá se na Netflix.

Zuzka Bisová – zpěv, klávesy

Zuzka studuje na vyšší odborné škole pedagogické v Litomyšli. Z velké části již pracuje jako učitelka v mateřské školce. Řeknu vám, že mít v kapele dvě učitelky, tak to je teda opravdu něco. Baví ji práce s dětmi a to nejen ve školce, ale občas i v naší kapele, viďte chlapci. Mezi její záliby patří především hudba, které se ráda věnuje. Zuzka vystupuje ve smíšeném pěveckém sboru KOS a v neposlední řadě ji můžete spatřit v dalších seskupeních. V Septimě působí jako hlavní zpěvačka a pokud právě nezpívá, tak si ráda zaběhne ke klavíru. V kapele nemáme stanoveného frontmana, ale pokud byste ho chtěli najít, tak je to zaručeně Zuzka. Jestli se vám občas zdá, že do Litomyšle zavítala Tina Turner a nebo známá skupina The Cranberries, tak si můžete být 100% jisti, že je to naše Zuzka! A abyste nám opravdu věřili, pak vám nezbyde nic jiného, než zavítat na nějakou z našich akcí a sami se přesvědčit.

Josef Toman – zpěv, saxofon, frontman

Jmenuji se Pepa a v podstatě to tady vedu. Tak takhle nějak by se uvedl Hujer ve slavné komedii. Studuji německý a ruský jazyk pro cestovní ruch na univerzitě Hradec Králové. Se mnou se nikde neztratíte, přeci každý ví, že Trutnov není Turnov…takže příště už prý jízdenky nekupuju. Svůj volný čas rád trávím s rodinou, kamarády a hudbou. Můžete mne vidět například v dechových orchestrech Smetanova domu, Řetůvance, nejen v plesové sezóně s kapelou Mix a dalšími kapelami, ale než bych je vyjmenoval, bude ráno (jasně, jen machruj :P). Fandím nejlepšímu fotbalovému týmu v ČR FK Teplice a v neposlední řadě rád vařím, takže holky? Pozor 😀  V Septimě působím jako zpěvák a saxofonista. Mám „skvělý“ prstoklad, a proto si občas rád zahraju na klávesy. Dá se říct, že v kapele zastávám hlavní roli a tou je role kapelníka. Pokud máte zájem o naši produkci, tak je více než jisté, že spolu budeme mluvit. Nemusíte se bát, jen vám nabídnu opravdu výhodné volání s internetem na rok zdarma a to se vyplatí. Vyjednávám koncerty, dohlížím na aparaturu a všechny důležité věci, aby naše kapela, dobře fungovala. Je jasné, že sám bych to všechno nezvládl a to jen díky téhle bandě, které si opravdu moc vážím a za nic na světě bych ji nevyměnil! Hudba není jen o hraní, ale pokud dokážate pobavit sebe i lidi,  tak je to k nezaplacení.